PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 88 Gospodarka elektroniczna: wyzwania rozwojowe. T. 2 | 44--51
Tytuł artykułu

Miejsce social media marketingu w E-marketingu

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Place of the Social Media Marketing in the e-marketing
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Współczesny marketing w istotny sposób wpływa na system wartości odbiorcy reklamy i sprawia, że zmieniają się jego poglądy. Przekaz oddziałuje na zmysły, trafiając do każdego potencjalnego klienta w inny sposób. Priorytetowym celem zdecydowanej większości działań promocyjnych jest wpływanie na wzrost poziomu sprzedaży. Osiągnięcie wyznaczonego celu jest możliwe dzięki różnokierunkowe-mu wpływowi na zachowania adresatów reklamy. Przyjęte cele wynikają z zamierzeń i planów marketingowych firm, a także aktualnego stanu finansowego. Reklama internetowa jest najmłodszą formą przekazu reklamowego, która pojawiła się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Przedsiębiorstwa mogą wykorzystać social media marketing na swoją korzyść, nawiązując w ten sposób kontakt z klientem oraz potencjalnym interesantem. Mogą w ten sposób zwiększyć stopień rozpoznawalności marki, wpłynąć na pozytywną reputację firmy oraz produktów, wykorzystać do analizy rynku życzenia i wyobrażenia klientów, zyskując przy tym cenne informacje dotyczące rozwoju produktu.Internet jest najszybciej zwiększającym zasięg medium w historii ludzkości. Stanowi jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, które można wykorzystywać w celu promocji produktu czy usługi. Sieć daje szanse stworzenia i wypromowania marki.Efektywność działań i zwiększająca się każdego dnia liczba internautów powoduje, że przedsiębiorstwa coraz częściej umieszczają działania reklamowe w środowisku wirtualnym w budżetach swoich firm.
EN
Social media has become a platform that is easily accessible to anyone with internet access. Increased communication for organizations fosters brand awareness and often, improved customer service. Additionally, social media serves as a relatively inexpensive platform for organizations to implement marketing campaigns. This article shows the place the social media marketing in e-marketing. The analysis of the situation of the social media marketing in Poland was discussed.(original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Castells M., Społeczeństwo sieci, Wydawnictwo PWN, Warszawa 2008.
  • 2. Collin S., Marketing w sieci, Wydawnictwo Felberg SJA, Warszawa 2002.
  • 3. Dąbrowska A., Janoś-Kresło M., Wódkowski A., E-usługi a społeczeństwo informacyjne, Wydawnictwo Difin, Warszawa 2009.
  • 4. Raport E-commerce, Internet Standard, V edycja, wrzesień 2011.
  • 5. Siegel D., Futuryzuj swoją firmę. Strategia biznesu w dobie e-klienta, Wydawnictwo IFC Press, Kraków 2001.
  • 6. Sznajder A., Marketing wirtualny, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2000.
  • 7. www.socialmedia.pl/tag/social-media-definicja/.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171217153

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.