PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 11 | 55--65
Tytuł artykułu

Ciągły przepływ produktów w przedsiębiorstwie

Autorzy
Warianty tytułu
Continuous Flow of Products in the Enterprise
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Obserwując otoczenie wydaje się, że zachodzące w nim zmiany są tak nieprzewidywalne, iż trudno cokolwiek zaplanować. Przedsiębiorstwa stają wobec sytuacji, w której muszą znaleźć sposób na sprostanie wyzwaniom rynku. Wymaga to jednak podjęcia działań, które pozwolą na szybką reakcję na zmiany wymagań rynku, czyli uelastycznienie oraz zaprojektowanie procesów w sposób umożliwiający niezachwiane funkcjonowanie w przypadku reakcji na pojawiające się zmiany, czyli stabilność. Taką możliwość daje ciągły przepływ produktów w przedsiębiorstwie. Pozwala bowiem na zredukowanie kosztów wytwarzania, wyeliminowanie czynności nie dodających wartości produktowi, które często komplikują i wydłużają cykl produkcyjny oraz redukcję czasu realizacji wyrobów. Innymi słowy umożliwia sprawne i szybkie reagowanie na zmiany, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i zaburzania istniejących w firmie procesów. Ciągły przepływ prowadzi do zaprojektowania takiego systemu planowania obciążeń procesu, który automatycznie reaguje na zmiany. (abstrakt oryginalny)
EN
Modern enterprises need to find a way to stand to market challenges. It requires activities which enable fast reactions to market changes. A continuous flow of products in the enterprise is such a chance because enables reductions of manufacturing costs, elimination of functions which do not provide new value to the product and often complicate and lengthen the production cycle. A continuous flow leads to design such a system of planning of the process which automatically reacts to the changes. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
55--65
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • [1] L. Zimmer, Get Lean to boost profits, Forming&Fabricating, February 2000, USA.
  • [2] P.J. Womack, D.T. Jones, Odchudzanie firm. Eliminacja marnotrawstwa - kluczem do sukcesu, Centrum Informacji Menedżera, Warszawa 2001.
  • [3] P. Hines, D. Taylor, Going Lean, LERC, Cardiff, UK, 2000.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171217271

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.