PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | Profesjonalizacja kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych | 143--151
Tytuł artykułu

Team projects jako innowacyjna metoda nauczania w środowisku międzynarodowym - własne doświadczenia

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Realizacja team projects jako innowacyjnej metody dydaktycznej wymagała zatem przyjęcia przez prowadzących projekty pewnych wstępnych założeń metodycznych i organizacyjnych, które zostaną zweryfikowane i udoskonalone po zakończeniu cyklu zajęć, tak aby można było uwzględnić wnioski płynące z nowych doświadczeń przy realizacji ewentualnych kolejnych projektów. Wiele aspektów realizacji team projects wymagało innowacyjnych, czasem upraszczających rozwiązań wynikających z faktu, że realizatorami projektów są studenci pochodzący z różnych krajów i z różnych uczelni. Opracowanie ma na celu przedstawienie przyjętych założeń i przedyskutowanie uwag, które nasunęły się prowadzącym, a także stworzenie podstaw do dyskusji nad możliwościami efektywniejszego i szerszego wykorzystania tej metody nauczania w przyszłości. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Królikowski J.: Projekt edukacyjny. Warszawa 2000, s. 10.
  • Mentrak A.: Zarządzanie projektami edukacyjnymi. Nowa Szkoła. Skuteczne zarządzanie w praktyce Warszawa 1999, s. 7.
  • Mikina A., Zając B.: Jak wdrażać metodę projektów. Poradnik dla nauczycieli i uczniów gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej. Kraków 2001, s. 56-62.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171217389

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.