PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | Profesjonalizacja kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych | 161--170
Tytuł artykułu

Etyka wobec konfliktu interesów w życiu akademickim

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Etyczną analizę zagadnienia konfliktów interesów pojawiających się w życiu akademickim podjąłem przede wszystkim ze względów praktycznych, uznając, że aktualnie może być dla naszego środowiska bardziej doniosła aniżeli refleksja nad etosem akademickim. Środowisko uczelni ekonomicznych dyskutowało na temat etosu akademickiego w 2004 r., a następnie została opublikowana książka zawierająca m.in. tekst "Etosu akademickiego", który powinniśmy wcielać w życie, każdy według swoich możliwości związanych w niemałym stopniu z miejscem zajmowanym w organizacji uczelnianej. Obok zasad postępowania, o których nie powinniśmy zapominać, pojawia się jeszcze inne bardzo ważne zagadnienie: jak uczelnia powinna być zorganizowana i jakie instrumenty oraz procedury postępowania należałoby wdrożyć, żeby z życia akademickiego wyeliminować zjawiska patologiczne moralnie. Uwarunkowania zewnętrzne naszych wyborów i działań powinniśmy tak ukształtować, aby zabiegi o partykularne interesy nie wypierały dbałości o dobro uczelni. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Bibliografia
  • Dobre obyczaje w kształceniu akademickim. Red. K. Kloc, E. Chmielecka. Warszawa 2004.
  • Lewicka-Strzałecka A.: Teoretyczne i praktyczne aspekty identyfikacji i ograniczania konfliktu interesów. Referat na konferencji naukowej organizowanej przez AE Kraków, październik 2003 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171217397

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.