PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | 11 | z. 2 | 180--183
Tytuł artykułu

Zarobkowanie ludności bezrolnej (w świetle badań IERiGŻ-PIB)

Warianty tytułu
Earnings of Rural Population (in IERiGŻ-PIB Surveys)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Udział rodzin bez gospodarstw rolnych w populacji rodzin wiejskich systematycznie wzrasta. W okresie od 1988 do 2005 r. zwiększył się o ponad 15 punktów procentowych. Analiza danych o osobach pracujących na wsi jest jednym z elementów określających zakres zamian zachodzących w strukturze zawodowej ludności wiejskiej, co z kolei wiąże się z rozwojem gospodarczym tych obszarów. (abstrakt oryginalny)
EN
Share of non-farming families in rural population is systematically increasing. In 1988-2005 it went up by more than 15 percentage points. Analysis of data on population working at rural areas is an important factor of changes in employment structure of rural inhabitants, what influences on economic development of rural areas.(original abstract)
Rocznik
Tom
11
Numer
Strony
180--183
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB, Warszawa
Bibliografia
  • Chmieliński P., Otłowska A. 2007: Zmiany w strukturze społeczno-demograficznej ludności nierolniczej w latach 2000-2005. IERiGŻ, Warszawa.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171217691

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.