PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | nr 159 | 97--104
Tytuł artykułu

The Position and Role of Failure Mode and Effects Analysis in the System of Enterprise Quality Management

Autorzy
Warianty tytułu
Miejsce i rola Failure Mode and Effecto Analysis w systemie zarządzania jakością przedsiębiorstwa
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Do niedawna jakość wyrobów i usług była traktowana jako cecha względna. Ujmowano ją wprawdzie w głównych celach organizacji, jednak niewystarczająco zrozumiała i trudna do opisania, pozostawała często w cieniu innych działań. Dążenie do wdrożenia systemu zarządzania jakością stało się obecnie zasadą powszechnie stosowaną przez firmy na całym świecie. Wiedzą one bowiem, że to właśnie jakość produktów i usług zwiększa zadowolenie klientów, podnosi reputację firmy i powoduje napływ dodatkowych zamówień. Osiągnięcie wysokiej jakości wymaga zrozumienia i zastosowania właściwych metod, praktyk i procedur. Jedną z technik wykorzystywanych w badaniu jakości produktów w stadium projektowania jest Failure Mode and Effects Analysis - FMEA. Niniejsze opracowanie ma na celu przedstawienie miejsca oraz roli FMEA w systemie zarządzania jakością z uwzględnieniem możliwości oraz skutków jej wykorzystania w doskonaleniu jakości wybranego procesu w branży motoryzacyjnej. (abstrakt ogyginalny)
Rocznik
Numer
Strony
97--104
Opis fizyczny
Twórcy
  • Institute of Economy and Management
Bibliografia
  • Hamrol A., Mantura W., Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2002.
  • Huber Z., Analiza FMEA procesu, Wydawnictwo Złote Myśli, Gliwice 2007.
  • Karaszewski R., Total Quality Management. Zarządzanie przez jakość. Wybrane zagadnienia, TNOiK "Dom organizatora", Toruń 1999 .
  • Konarzewska-Gubała E., Zarządzanie przez jakość. Koncepcje, metody, studia przypadków, Wydawnictwo AE im. Oskara Langego we Wrocławiu, Wrocław 2003
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171218427

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.