PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 43, t. 1 | 451--457
Tytuł artykułu

Strategia konsolidacji sektora stoczniowego w Polsce wyznacznikiem jego rozwoju

Warianty tytułu
Consolidation Strategy of Polish Shipbuilding Sector as a Determinant of it's Development
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Doświadczenia, zarówno polskie jak i europejskie wskazują, że dobra sytuacja może być trwale osiągana w stoczniach sprywatyzowanych, o wyraźnie określonym statusie właścicielskim dlatego tak ważne jest odkupienie od syndyka upadłej Stoczni Szczecińskiej S.A. i Porty Holding S.A. majątku produkcyjnego niezbędnego Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. i nie dopuszczenie do upadłości Grupy Stoczni Gdynia S.A. Uregulowana i klarowna struktura właścicielska jest więc warunkiem sine qua non nie tylko działań naprawczych, ale także realizacji celu strategicznego jakim jest zapewnienie polskim stoczniom możliwości efektywnego i zyskownego budowania i sprzedaży statków co najmniej do roku 2015. (fragment tekstu)
EN
Current situation of shipbuilding industry imposes necessity of determination of strategy which should be convergent to European Union policy contained in Leader Ship 2015 program. Maintenance and development of this sector demand determination of clear financing rules what together with property and organisational transformations is a source of financial problems of Shipyards and their Subcontractors. Consolidation as a strategic target seems to be a chance of increase of effectiveness and competitiveness of shipyards. (original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Rzeczpospolita, Bez dotacji nie przetrwa, 23 (6706) B3, 28 stycznia 2004.
  • Jacek Piechota - wiceminister gospodarki i pracy, Rzeczpospolita 25 (6708) 30 stycznia 2004 r., str. B5.
  • Dokument MGPiPS DPO-l-MM/508 W/04 z 28.01.2004 r.
  • Sławomir Skrzypiński, Budownictwo Okrętowe, nr 12 (53) grudzień 2003 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171220437

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.