PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | Badania ekonometryczne w teorii i praktyce | 21--28
Tytuł artykułu

Wpływ osobowości i prac profesora Zbigniewa Pawłowskiego na rozwój badań i dydaktyki w krakowskim ośrodku statystyczno-ekonomicznym

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Kończąc to wspomnienie o prof. Pawłowskim chciałbym podkreślić, że zarówno Jego prace, jak i niezwykła osobowość wywarły niezatarty wpływ na obecnie już starszą część kadry naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.Profesor Zbigniew Pawłowski pozostanie dla nas wysokiej klasy naukowcem, integratorem środowiska statystyków i ekonometryków, nauczycielem statystyki matematycznej i ekonometrii oraz popularyzatorem metod statystyczno-ekonometrycznych w szerokich środowiskach ekonomistów polskich. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Twórcy
Bibliografia
  • Barczak A. (1965). Konferencja Naukowa Katedr Statystyki Wyższych Szkół Ekonomicznych Katowic, Krakowa i Wrocławia. "Przegląd Statystyczny" , z. 2.
  • Kulik Cz. (1966). II Konferencja Naukowa Katedr Statystyki Wyższych Szkół Ekonomicznych Katowic, Krakowa i Wrocławia. "Przegląd Statystyczny" , z. 3.
  • Jasiński R., Chlebica M. (1967). III Konferencja Naukowa Katedr Statystyki Wyższych Szkół Ekonomicznych Katowic, Krakowa i Wrocławia. "Przegląd Statystyczny" , z. 3.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171220671

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.