PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | Badania ekonometryczne w teorii i praktyce | 255--259
Tytuł artykułu

O pewnym zdaniu z rachunku prawdopodobieństwa

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W 2005 roku na wrocławskiej konferencji poświęconej nauczaniu przedmiotów ilościowych na kierunkach ekonomicznych wygłoszono referat zatytułowany "Kilka przykładów niestandardowych rozwiązań z rachunku prawdopodobieństwa" (Dniestrzański, Sacała (2006). W referacie dość krytycznie odniesiono się do pewnych metod i sposobów rozwiązywania elementarnych zadań z rachunku prawdopodobieństwa stosowanych z uporem przez wi przez większość nauczycieli szkół średnich. Referat ten spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem i wywołał zaskakująco burzliwą dyskusję, choć dotyczył on spraw zupełnie elementarnych i podstawowych. (...) Opracowanie poświęcone jest pewnemu zadaniu z rachunku prawdopodobieństwa oraz jego wariantom i uogólnieniom. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Dniestrzański P., Sacała J. (2006). Kilka przykładów niestandardowych rozwiązań zadań z rachunku prawdopodobieństwa. Dydaktyka Matematyki. Akademia Ekonomiczna, Wrocław, nr 1117
  • Cegiełka K., Przyjemski J. (1991). Zadania maturalne z matematyki z rozwiązaniami. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171221713

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.