PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 60 | 70--84
Tytuł artykułu

Koszty prac badawczych i rozwojowych w ujęciu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz ustawy o rachunkowości

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Temate martykułu jest identyfikacja, ujęcie i wycena początkowa kosztów prac rzwojowych jako składnika wartości niematerialnych w ujęciu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości z jednoczesnym odwołaniem do postanowień ustawy o rachunkowości w tym zakresie. Podstawowym celem opracowania jest z jednej strony zaprezentowanie niełatwej problematyki kosztów prac badawczych i rozwojowych w swietle obu tych regulacji, z drugiej zaś - wskazanie ewentualnych różnic między krajowymi regulacjami prawnymi a normami międynarodowymi. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
70--84
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Karmańska A., Koszty prac badawczych i rozwojowych - ich rola w polityce bilansowej przedsiębiorstwa, "Problemy Rachunkowości" 2002 nr 4.
  • Międzynarodowe Standardy Rachunkowości 1999, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 1999.
  • Międzynarodowe Standardy Rachunkowości 2001, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2001.
  • Rachunkowość. Znowelizowana ustawa o rachunkowości wraz z wyjaśnieniami uzgodnionymi z Departamentem Rachunkowości Ministerstwa Finansów, Warszawa 2002.
  • Ustawa z dnia 29 września 1994 o rachunkowości (DzU nr 121 poz. 591 z późn. zm.) znowelizowana ustawą z dnia 9 listopada 2000 r. o zmianie ustawy o rachunkowości (DzU nr 113 poz. 1186 z późn. zm.)
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171223383

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.