PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 53 | 369--378
Tytuł artykułu

Funkcje audytora wewnętrznego w ustalaniu procedury rozliczania podatku VAT od nieściągalnych wierzytelności

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Internal Auditor in the Settlement Of VAT on Insolvencies
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem artykułu jest wskazanie procedury rozliczania podatku od nieściągalnych wierzytelności, która została opracowana z inicjatywy audytora wewnętrznego... Audytor wewnętrzny pełniąc w jednostce funkcje doradcze, powinien czynnie włączać się w analizę obciążeń podatkowych i regulacje w tym zakresie, które mogą wpłynąć na zmniejszenie zobowiązań wobec budżetu. Ograniczenie ryzyka nadmiernych płatności podatkowych ułatwi opracowanie procedur rozliczeń z urzędem skarbowym, które powinien sporządzić główny księgowy, na wniosek audytora wewnętrznego.(fragm. tekstu)
EN
The internal auditor should support the unit in the implementation of strategic and operational objectives and contribute to the creation of added value through consulting activities, both in operational and financial. The article indicates the procedure to recover VAT on bad debts, which worked out the chief accountant at the request of the internal auditor.(original abstract)
Twórcy
autor
Bibliografia
  • Bielęda T., Kończal H., Rybacka K., Siniecka M.: VAT w pytaniach i odpowiedziach. Poradnik na 2011 rok, Gofin, Gorzów Wlkp. 2011.
  • Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz.U. z 2011, nr 177, poz. 1054 ze zm.).
  • Ustawa z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym, (Dz.U. z 2009, nr 77, poz. 649 ze zm.).
  • Ulga na złe długi w księgach na dzień bilansowy, Zewnętrzne źródła finansowania majątku, "Zeszyty Metodyczne Rachunkowości" 2012, nr 8.
  • Ulga za złe długi w księgach rachunkowych na koniec roku obrotowego, "Zeszyty Metodyczne Rachunkowości" 2012, nr 6.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171223601

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.