PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 29 | 101--110
Tytuł artykułu

Znaczenie zdolności przewozowych w zarządzaniu łańcuchem logistycznym

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Koordynacja przewozów w łańcuchu logistycznym pełni bardzo istotną rolę w minimalizowaniu kosztów całkowitych i maksymalizowaniu wartości produktów czy usług. Na ostateczną wartość produktu (usługi), tworzoną przez cały łańcuch, składają się wartości kolejno dodawane przez dostawców, producentów i dystrybutorów produktów. Jeśli odbiorcami są inni producenci, dla których produkt jest komponentem ich produktów, lub jeśli produkt jest poddawany finalnej obróbce, klient także uczestniczy w kreowaniu łańcucha kolejno dodawanej wartości. Uczestnicy łańcucha mogą również odnosić korzyści ze współpracy w ramach łańcucha z firmami spedycyjnymi, oferującymi obsługę tak w zakresie transportu, jak i działań logistycznych. Firmy te mogą stać się elementem koordynującym całość działań wewnątrz łańcucha przy wykorzystaniu swoich możliwości na każdym etapie tworzenia produktu. Nowoczesne przedsiębiorstwo transportowo-spedycyjne może wykonywać w łańcuchu zarówno proste czynności transportowe, jak i stać się liderem - operatorem logistycznym, koordynującym całość przepływów wewnątrz łańcucha logistycznego. Lider dba o to, aby funkcje niezbędne do logistycznej integracji łańcucha dostaw były należycie wypełnione przez odpowiednie ogniwa łańcucha. Przewozy powinny zapewnić: kompresję czasu, niezawodność, dostawę Just-in-Time, wsparcie systemami informacyjnymi, elastyczność i adaptacyjność. W dalszej części zostanie omówiona każda z tych operacyjnych zdolności przewozowych wraz z wewnętrzną i zewnętrzną integracją łańcucha logistycznego. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
101--110
Opis fizyczny
Bibliografia
  • Christopher M., Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, Polskie Centrum Doradztwa Logistycznego, Warszawa 2000
  • Christopher M., Logistyka i zarządzanie łańcuchem podaży, Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu, Kraków 1998
  • Kempny D., Logistyczna obsługa klienta, PWE, Warszawa 2001
  • Zintegrowany łańcuch dostaw. Doświadczenia globalne i polskie, red. K. Rutkowski, Szkoła Główna Handlowa, Warszawa 1999
  • Echa Spedpolu, Spedpol Sp. z o.o., Warszawa, wydanie specjalne, marzec 2001
  • Tarnowski J., Transport - Logistyka, Instytut Logistyki i Magazynowania, Poznań 2000
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171224513

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.