PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 4 | 50--52
Tytuł artykułu

Przegląd systemu zarządzania jakością w szpitalu

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednym z systemów podwyższania jakości świadczeń medycznych, coraz bardziej powszechnym w polskich zakładach opieki zdrowotnej, jest system zarządzania jakością według PN-EN ISO 9001:2009. Aby wdrożony system zarządzania jakością w szpitalu warunkował doskonalenie świadczeń medycznych należy, między innymi, przeprowadzać przynajmniej raz w roku przegląd systemu zarządzania jakością, który jest modelem kompleksowym, ponieważ pozwala na dokładne monitorowanie procesów zachodzących w organizacji. Polega na spełnieniu określonych wymagań, standardów, procedur i poddaniu się obiektywnej ocenie przez niezależną organizację, której wyniki warunkują otrzymanie certyfikatu ISO w zakresie zarządzania jakością. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
50--52
Opis fizyczny
Twórcy
  • Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie
Bibliografia
  • Sierpińska L.: Proces wdrożenia systemu zarządzania jakością w szpitalu. Problemy Pielęgniarstwa 2008, 16 (4), s. 401-404.
  • PN-EN ISO 9001:2009. Systemy zarządzania jakością. Wymagania. Polski Komitet Normalizacyjny, Warszawa 2009.
  • Sierpińska L.: Praktyczne aspekty przeglądu systemu zarządzania jakością w szpitalu. XI Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Techniczna "Problematyka normalizacji, jakości i kodyfikacji w aspekcie integracji z NATO i UE" - cz. III, Jelenia Góra, 10-12 października 2012, s. 277-283
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171226039

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.