PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | Kompetencje absolwentów studiów ekonomicznych : perspektywa nauki i biznesu | 254--258
Tytuł artykułu

Rozwój kompetencji studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach poprzez staże

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Dostrzegając lukę kompetencyjną swoich absolwentów w stosunku do oczekiwań rynku pracy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach postanowił uruchomić program 3-miesięcznych płatnych staży dla studentów. Program ten jest realizowany w ramach projektu "Nowe media i technologie wiedzy w programach studiów ekonomicznych - synergia teorii i praktyki" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. (...) Staż realizowany w ramach projektu "Nowe media i technologie wiedzy" trwa przez 3 miesiące w wymiarze minimum 15 godzin tygodniowo. W czasie jego trwania student pod okiem wyznaczonego w firmie opiekuna zmierza się z problemem i rozwiązuje go. Taka koncepcja staży umożliwia założoną w nazwie projektu synergię teorii i praktyki, czyli wykorzystanie wiedzy teoretycznej zdobytej na Uczelni przy rozwiązywaniu praktycznych problemów, z którymi na co dzień borykają się przedsiębiorstwa. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Bibliografia
  • S.Hetmańska: Praca i Rekrutacja : Absolwenci to cenny kapitał dla pracodawców, jednak bez wiedzy praktycznej, http://www.beeatwork.pl (dostęp: 26.05.2011).
  • Regulamin staży studenckich oraz przyznawania i wyplacania stypendiów za staże studenckie, http://www.nowemediaitechnologiewiedzy.pl/regulaminStazy.pdf (dostęp: 26.05.2011).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171227631

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.