PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 50 | 403--414
Tytuł artykułu

Wpływ założeń kierownictwa na ujęcie przeszacowań instrumentów pochodnych w kontekście stosowania rachunkowości zabezpieczeń

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Impact of Management Assumptions on Recognition of Derivatives' Revaluations Under Hedge Accounting
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rozdział podejmuje problematykę ujęcia przeszacowań instrumentów pochodnych w przypadku stosowania rachunkowości zabezpieczeń. Mimo że regulacje rachunkowości wprowadzają wytyczne w tym zakresie, w pewnych przypadkach ujęcie przeszacowania uzależnione jest od założeń przyjętych przez kierownictwo jednostki w odniesieniu do instrumentu zabezpieczającego i zabezpieczanej pozycji. Przyjęte założenia mogą skutkować różnym wpływem na sprawozdanie finansowe i przez to przekładać się na różną ocenę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
EN
The chapter undertakes the issue of recognition of derivatives' revaluation under hedge accounting. Despite accounting regulations setting some guidelines in this area, in some cases recognition of revaluations depends on management assumptions in relations to hedging instrument and hedged item. Applied assumptions may have different impact on financial statements and thus influence an assessment of financial position of an entity.(original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • Frendzel M.: Rachunkowość instrumentów finansowych w świetle regulacji międzynarodowych i krajowych, SKwP-COSZ, Warszawa 2010.
  • Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, SKwP-IASB, Warszawa 2007.
  • Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad uznawania, metody wyceny, zasad ujawniania i sposobu prezentacji instrumentów finansowych (DzU nr 149, poz. 1674 z późn. zm.).
  • Sprawozdawczość i rewizja finansowa. Kierunki zmian, red. B. Micherda, Wyd. UE w Krakowie, Kraków 2011.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171229079

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.