PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | 206 Methods of Multivariate Statistical Analysis and Their Applications | 11--21
Tytuł artykułu

Interval Estimation of β in the Model y = x/β+ε, β >0 : Bayesian Approach

Warianty tytułu
Estymacja przedziałowa parametru β w modelu y = x/β+ε, β>0 : podejście bayesowskie
Języki publikacji
EN
Abstrakty
W pracy przedstawiono bayesowskie przedziały ufności dla parametru β w modelu regresji y = x/β + ε, β>0, ε~N(0,σ2). (abstrakt oryginalny)
EN
Bayesian intervals for β in the regression model у = x/β +ε, β>0, ε ~ N (0, σ2) are constructed. (original abstract)
Twórcy
  • Agricultural University in Warsaw
Bibliografia
  • Berger J. O. (1980), Statistical Decision Theory, Springer-Verlag, New York.
  • Coleman D. A. (1995), A fixed-interval for 1/β in simple linear regresion, J. Statist. Plann. Inference, 44, 291-312.
  • DeGrott M. H. (1970), Optimal Statistical Decisions, McGraw-Hill, New York.
  • Feller W. (1966), An Introduction to Probability Theory and its Application, Vol. 1, Wiley, New York.
  • Gleser L. J., Hwang J. T. (1987), The nonexistence of 100(1-α)% confidence sets of finite expected diameter in the errors-in-variables and related models, Ann. Statist., 15, 1351-1362.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171229887

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.