PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 18 | 7--20
Tytuł artykułu

Wpływ MSR/MSSF na wartość rzeczowych aktywów trwałych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedsiębiorstwa, które po raz pierwszy stosują Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR) oraz Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) napotykają na wiele trudności. W szczególności dużo problemów sprawia właściwe ujęcie rzeczowych aktywów trwałych. W tym bowiem obszarze istnieje sporo rozbieżności między polską ustawą o rachunkowości a międzynarodowymi standardami rachunkowości. Polskie regulacje w tym zakresie były już przedmiotem wielu publikacji, w związku z powyższym pierwsza część niniejszego artykułu koncentruje się na opisie wybranych zagadnień z punktu widzenia MSR/MSSF Następnie zostaną zestawione w postaci tabelarycznej główne różnice między ustawą o rachunkowości a MSR/MSSF. Na zakończenie, na przykładzie wybranej spółki zostanie przedstawiony wpływ zastosowania MSR/MSSF na wartość rzeczowych aktywów trwałych wykazywaną w bilansie spółki. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
7--20
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Helin A., Sprawozdanie finansowe według MSSF, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2006.
  • Ignatowski R., Środki trwałe według MSR, "Rachunkowość" nr 8/2005.
  • Jałowiecka-Madeja S., Seredyński R., Niefinansowe aktywa trwałe według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR/MSSF), Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2007.
  • Jaruga A.A., Frendzel M., Ignatowski R., Kabalski P, Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2006.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171230243

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.