PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | Współczesny rynek pracy : (wybrane problemy) | 277--286
Tytuł artykułu

Wybrane zagadnienia z rynku pracy na terenach wiejskich województwa zachodniopomorskiego

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W Polsce od czasu wprowadzenia zmian gospodarczo-ustrojowych minęło już 20 lat. Mimo to różnice w rozwoju społeczno-ekonomicznym między miastami a terenami wiejskimi nadal są dość wyraźne. Wielokrotnie stawiana teza o gorszej sytuacji ludności wiejskiej na rynku pracy jest nadal aktualna. Dowodem na to mogą być opinie na temat wiejskiego rynku pracy wystawione przez ankietowanych w zachodnopomorskim, jak również miary charakteryzujące ten rynek podane przez Wojewódzki Urząd Statystyczny i Wojewódzki Urząd Pracyt w Szczecinie. Sytuacja na zachodniopomorskim rynku pracy na terenach wiejskich jest zróżnicowana terytorialnie. Zależy m.in. od tego, czy dany obszar leży blisko bądź daleko od głównych miast województwa (Szczecin, Koszalin, Świnoujście i Kołobrzeg). Im odległość ta jest większa, tym mniej miejsc pracy a szczególnie miejsc niezwiązanych z rolnictwem. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • E.Mossakowska : Regionalne zróżnicowanie rynku pracy na terenach wiejskich w Polsce. Roczniki Naukowe SERiA, t. XI, z. 4, Warszawa 2009, s. 207-212.
  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Program Regionalny. Narodowa Strategia Spójności. Szczecin 2010, s. 10, 57-63.
  • Sytuacja społeczno-zawodowa bezrobotnych w powiatach województwa zachodniopomorskiego. WUP, Szczecin 2009, s. 37-43.
  • E.Mossakowska : Rynek pracy na terenach wiejskich. SGGW, Warszawa 2007, s. 111.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171231409

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.