PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | 12 | 105--110
Tytuł artykułu

The Formula of Unconditional Kurtosis of Sign-Switching GARCH(p,q,1) Processes

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Wzór na bezwarunkową kurtozę procesu generowanego przez model sign-switching GARCH(p,q,1)
Języki publikacji
EN
Abstrakty
W artykule zauważono, że na podstawie wzoru na bezwarunkową kurtozę procesu GARCH(p,q,k) zaproponowanego przez Thavaneswarana i Appadoo (2006) nie otrzymujemy poprawnych wyników. Dlatego też w niniejszej pracy przedstawiono poprawioną formułę twierdzenia Thavaneswarana i Appadoo (2006) dla szczególnego przypadku procesu GARCH(p,q,k), tzn. GARCH(p,q,1). Wykazano, że formuła na bezwarunkową kurtozę procesu generowanego przez model sign-switching GARCH(1,1,1) bazująca na oryginalnym twierdzeniu i poprawionej wersji jest inna. (abstrakt oryginalny)
EN
In the paper we argue that a general formula for the unconditional kurtosis of sign-switching GARCH(p,q,k) processes proposed by Thavaneswaran and Appadoo (2006) does not give correct results. To show that we revised the original theorem given by Thavaneswaran and Appadoo (2006) for the special case of the GARCH(p,q,k) process, i.e. GARCH(p,q,1). We show that the formula for the unconditional kurtosis basing on the original theorem and the revised version is different. (original abstract)
Rocznik
Tom
12
Strony
105--110
Opis fizyczny
Twórcy
  • Nicolaus Copernicus University in Toruń, Poland
Bibliografia
  • Fornari, F., Mele, A. (1997), Sign- and Volatility-switching ARCH Models: Theory and Applica-tions to International Stock Markets, Journal of Applied Econometrics, 12, 49-65.
  • Górka, J. (2008), Description the Kurtosis of Distributions by Selected Models with Sing Func-tion, Dynamic Econometric Models, 8, 39-49.
  • Thavaneswaran, A., Appadoo, S. S. (2006), Properties of a New Family of Volatility Sing Mod-els, Computers & Mathematics with Applications, 52, 809-818.
  • Thavaneswaran, A., Appadoo, S. S., Samanta, M. (2005b), Random Coefficient GARCH Models, Mathematical & Computer Modelling, 41, 723-733.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171232355

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.