PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | 211 Wybrane problemy gospodarki elektronicznej | 81--90
Tytuł artykułu

Bezpieczny budynek inteligentny

Warianty tytułu
Safe Intelligent Building
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem artykułu jest identyfikacja zasad funkcjonowania inteligentnych budynków z punktu widzenia ich użytkowników. Jednoznaczne zdefiniowanie pojęcia inteligentnego budynku nie jest łatwe. Termin często jest stosowany do współcześnie wznoszonych budynków, niekoniecznie jednak spełniających podstawowe kryteria pozwalające zaliczyć je do budynków inteligentnych. Według EIBG (European Intelligent Building Group) budynek inteligentny maksymalizuje efektywność osób go wykorzystujących i pozwala efektywnie zarządzać zasobami przy minimalnych kosztach. Inna definicja mówi, że inteligentny budynek potrafi dostosować się do potrzeb jego użytkowników, czyli ma zdolność adaptacji do nowej technologii i zmieniających się potrzeb organizacji jego użytkowników. Inteligentny budynek określa się najczęściej skrótem IB od angielskiej nazwy Intelligent Building. (fragment tekstu)
EN
Article describes problems with designing of intelligent buildings, been paid to the security of the buildings users. (original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • http://www.eibg.org, 15.02.2005 r.
  • Fabich R., Fedorków R., Szymbor J., Budynek Inteligentny, http://republika.pl/fe-dik/index.htm, 15.02.2005 r.
  • McHale A. P., Can the European Construction Industry Deliver Integrated Buildin, Management Systems?, Materiały konferencyjne, Watford 1998.
  • Kupczyk T., Spojrzenie na rynek inteligentnych budynków w Polsce, Budynek Inteligentny Raport, Wrocław 2001.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171235657

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.