PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | R. 10, nr 1, cz. 2 | 323--335
Tytuł artykułu

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców szansą rozwoju MŚP w Polsce

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Erasmus for Young Entrepreneurs as an Opportunity for the Development of SMEs in Poland
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Znaczenie przedsiębiorczości w Unii Europejskiej wzrasta z roku na rok. Dziś nie tylko, ze względu na dużą rolę jaką odgrywają małe i średnie przedsiębiorstwa w gospodarce UE, ale również ze względu na wzrastające bezrobocie, szczególnie wśród młodych ludzi. Idea programu "Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców" zrodziła się już w 2006 roku, jednakże program wszedł w życie dopiero w 2009 r. Od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony początkujących i potencjalnych przedsiębiorców, jak i już tych doświadczonych. Korzyści z uczestnic-twa w Programie są bowiem obopólne. Podstawowym celem programu jest nie tylko zachęcanie potencjalnych i początkujących przedsiębiorców do podejmowania próby wdrażania swoich pomysłów w życie, ale przede wszystkim stworzenie międzynarodowej sieci kontaktów miedzy przedsiębiorcami z różnych państw członkowskich UE, by zwiększyć m.in. wymianę handlową miedzy nimi, zachęcić do wspólnych projektów. Program ma niewątpliwie szansę, by stać się równie popularnym i efektywnym jak program Erasmus wśród studentów. Niewątpliwą niepowetowaną stratą byłoby zakończenie tej inicjatywy w momencie jej rozkwitu. (abstrakt oryginalny)
EN
"Erasmus for Young Entrepreneurs" is an European Business exchange programme. It provides practical and financial assistance to newly established or would-be entrepreneurs wishing to spend some time abroad with a host entrepreneur. The importance of entrepreneurship in the European Union is increasing from year to year. The idea of the "Erasmus for Young Entrepreneurs" was born as early as 2006, however, the programme was entered into force first in 2009. From the beginning, garnered much attention from both. The primary goal of the programme is not only encouraging new entrepreneurs to seek to implement their ideas, but above all to create an international network of contacts between entrepreneurs of different EU Member States. The programme is certainly a chance to become as popular and effective as Erasmus for students. (original abstract)
Rocznik
Strony
323--335
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Gdański
Bibliografia
  • European Commision (2010/2011), Arkusz informacyjny SBA Polska, Enterprise and Industry.
  • http://www.erasmus-entrepreneurs.eu, dostęp dnia 20.12.2011.
  • http://www.euractiv.com/en/enterprise-jobs/erasmus-young-entrepreneurs-linksdossier-501988, dostęp dnia 20.12.2011.
  • http:www.eesn.pl, dostęp dnia 22.12.2011.
  • Jóźwicak J., Kulwicka M. (2008), Geneza i rozwój Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego, "Dialogii Polityczne Varia" , nr 9.
  • Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 8 czerwca 2011 r. w sprawie europejskiej współpracy w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego służącej wspieraniu strategii "Europa 2020" (2010/2234(INI))
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171235693

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.