PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 50 | 16--20
Tytuł artykułu

O koncepcjach i metodach zarządzania w warunkach kryzysu

Autorzy
Warianty tytułu
Crisis Management Concepts and Methods
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W sytuacji, z jaką coraz częściej mamy do czynienia, kiedy kryzysy stają się w "życiu przedsiębiorstwa" zjawiskiem nieuniknionym, występującym z relatywnie dużą częstotliwością, a niekiedy niemalże permanentnym, narasta zapotrzebowanie na odpowiednie dla tych warunków koncepcje i metody zarządzania. Jednocześnie (równolegle w czasie) z narastaniem (nie tylko w skali krajowej, ale i globalnej) zagrożeń dla funkcjonowania przedsiębiorstw i sytuacji kryzysowych, pojawiają się coraz to nowe (bądź rozwijane są dotychczasowe) koncepcje i metody zarządzania, określane mianem nowoczesnych bądź współczesnych. Rodzi się na tym tle bardzo istotne pytanie, czy i na ile owe koncepcje i metody wypełniają wskazaną wyżej lukę, na ile wystarczające są tworzone (dostarczone) przez nie metody i narzędzia zarządzania przedsiębiorstwami w warunkach kryzysu. (fragment tekstu)
EN
The study reviews and evaluates current management concepts and methods (including change management ones) as to their application in a crisis-stricken company undergoing rehabilitation or put into liquidation. The concepts and methods reviewed have been found to be ill-adapted to conditions of crisis. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
16--20
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171236329

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.