PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | Projekty regionalne i lokalne - uwarunkowania społeczne i gospodarcze | 259--278
Tytuł artykułu

Wykorzystanie środków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w województwach śląskim i opolskim

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko ma na celu podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury technicznej przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska, zdrowia, zachowaniu tożsamości kulturowej i rozwijaniu spójności terytorialnej. Celem opracowania jest przedstawienie i porównanie stanu wdrażania Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w województwach śląskim i opolskim. Autorki skoncentrowały się na uchwyceniu różnic i podobieństw. Analiza postępu we wdrażaniu programu dokonana została na podstawie danych pochodzących z systemu sprawozdawczości istniejącego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, jak również na podstawie danych wygenerowanych z systemu informatycznego KSI (SIMIK 07-13), wspomagającego proces monitorowania programów operacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Politechnika Opolska
  • Uniwersytet Opolski
Bibliografia
  • Krajowy System Informatyczny - raporty, Zestawienie wartości umów/decyzji o dofinansowanie, w podziale na województwa, powiaty i gminy, http://www.fundusze europejskie.gov.pl/AnalizyRaportyPodsumowania/Strony/KSI_raporty.aspx (01.03.2011).
  • Informacja miesięczna z realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, styczeń 2011 r., http://www.pois.gov.pl/AnalizyRaportyPodsumowania/Documents/ 2011013 lJnformacja_POIiS.pdf (20.03.2011).
  • http://www.pois.gov.pl/Dokumenty/ ZmianyWDokumentach/Strony/Wyniki_aktualizacji_list_projektow_indywidualnych_ dla_POIS_28022011.aspx (dostęp 20.03.2011 r.)
  • Ostasiewicz S., Rusnak Z., Siedlecka U.: Statystyka. Elementy teorii i zadania, Akademia Ekonomiczna, Wrocław 1997.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171239227

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.