PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 83 | 58--72
Tytuł artykułu

Utrata wartości aktywów w polskim prawie bilansowym i Międzynarodowych Standardach Rachunkowości

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł nma za zadanie porównanie polskich i międzynarodowych regulacji dotyczących zagadnienia utraty wartości aktywów. ujęcie bowiem tego zagadnienia w ustawie o rachunkowości nie jest wystarczające, a ustawodawca zaledwie wspomina o tej kwestii. Konieczne jest tym samym rozszerznie regulacji krajowych związanych z utratą wartości aktywów o przepisy Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR). W związku z tym podstawowym celem rozważań zawartych w artykule jest porzedstawienie istoty wartości aktywów i porównanie sposobu ujecia problemu w MSR i w uregulowaniach krajowych. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
58--72
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Grzesikiewicz Z., Utrata wartości aktywów. Kwalifikacja i wycena, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2003.
  • Międzynarodowe i polskie regulacje rachunkowości w praktyce, red. M. Walczak, Difin, Warszawa 2003.
  • Międzynarodowe regulacje rachunkowości - wpływ na rozwiązania krajowe, red. A.A. Jaruga, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2002.
  • Międzynarodowe Standardy Rachunkowości a ustawa o rachunkowości - podobieństwa i różnice, red. A. Jaruga, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2004.
  • Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej 2004, t. II, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i International Accounting Standards Boards, Warszawa 2004.
  • Skoczek-Spychała M., Utrata wartości aktywów w świetle międzynarodowych standardów rachunkowości i ustawy o rachunkowości, w: Rachunkowość w warunkach Unii Europejskiej, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Poznań 2005.
  • Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, tekst jednolity Dz.U. z 2002 r., nr 76, poz. 694, z późn. zm.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171239651

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.