PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 83 | 181--189
Tytuł artykułu

Uznawanie wartości niematerialnych przejmowanych wtransakcji połączenia jednostek gospodarczych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiot opracowania stanowią wybrane kwestie, dotyczące wartości niematerialnych przejmowanych w ramach połączenia jednostek w świetle Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej z odwołaniem do znowelizowanego Międzynarodowego Standardu Rachunkowości. Uwaga jest tu skoncentrowana na zagadnieniach związanych z kryteriami uznawania przejmowanych w transakcji i położenia wartości niematerialnych i ujmowania ich odrębnie od wartości firmy. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
181--189
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Jaruga A., Frendzel M., Ignatowski R., Kabalski P., Marcinkowska M., Śnieżek E., Świderska G., Więcław W., Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej a ustawa o rachunkowości - podobieństwa i różnice, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2005.
  • Kariozen M., Świderska G.K., Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej 3 "Połączenia jednostek gospodarczych" a cechy jakościowe sprawozdań finansowych - w świetle materiału G4+1 z 1998 r., Zeszyty Teoretyczne Rachunkowości, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, 2005, numer specjalny.
  • Międzynarodowe Standardy Rachunkowości 2001, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2001.
  • Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2004.
  • Ziętowska I., Okres użytkowania wartości niematerialnych i prawnych według prawa bilansowego i MSSF, Monitor Rachunkowości i Finansów 2005, nr 7-8.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171239779

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.