PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | nr 62 | 515--526
Tytuł artykułu

Ocena roli i znaczenia systemu informacji rachunkowej i finansowej w zarządzaniu działalnością logistyczną przedsiębiorstwa

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Role and Significance of Accounting and Financial Information System in Enterprise's Logistics Management
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule poruszono ważkie kwestie w zakresie procesu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, który w znaczącej części oparty jest o system informacyjny rachunkowości. System ten, w zależności od rodzaju działalności i specyfiki danego przedsiębiorstwa, jest mniej lub bardziej rozbudowany. Rozważania oparto o przeprowadzone badania w trzech krajach: Polsce, Niemczech i Białorusi w przedsiębiorstwach branży logistycznej. Celem artykułu jest przybliżenie wyników tych badań w zakresie roli i znaczenia systemów informacji rachunkowej i finansowej w procesie podejmowania decyzji. Przeprowadzone badania zmierzały do uzyskania odpowiedzi na pytanie: które narzędzia rachunkowości mogą przyczynić się do zwiększenia jakości informacji pozyskiwanej na potrzeby decyzyjne w przedsiębiorstwach logistycznych.ryginalny)
EN
The article deals with important issues in the company's decision-making process, which is, in significant part, based on the accounting information system. This system, depending on the type of business and company characteristics, is more or less elaborate. Considerations are based on research carried out in the logistics industry companies in three countries: Germany, Poland and Belarus. The aim of this paper is to present the results of research on the role and importance of accounting and financial information systems in the decision-making process. The study aimed to answer the following questions: which accounting tools can help to improve the quality of information acquired for decision-making processes in logistics companies.(original abstract)
Twórcy
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171241715

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.