PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 18 | 43--52
Tytuł artykułu

Zastosowanie skali SIMALTO do kształtowania cech produktu na przykładzie pracy dziekanatu

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
SIMALTO Application of the Scale for Shaping Features on the Example of the Work of the Deanery
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Do napisania niniejszego artykułu skłonił autora niewielki dorobek krajowego piśmiennictwa w odniesieniu do skali SIMALTO. W polskiej literaturze poświęconej badaniom marketingowym można doszukać się kilku wzmianek na temat tej skali, natomiast brakuje publikacji bezpośrednio o niej traktujących. Jednocześnie można znaleźć doniesienia mówiące o stosowaniu tej skali w praktyce profesjonalnych firm badawczych, prowadzących działalność w naszym kraju . Ponadto z obserwacji autora wynika, że jest to skala, do której badacze odwołują się zarówno na konferencjach naukowych, jak i w swoich pracach. W związku z tym przyjęto, że celem artykułu jest zaprezentowanie skali SIMALTO i przedstawienie jej zastosowania na przykładzie kształtowania wybranych cech obsługi studentów przez dziekanat. Struktura pracy wyniknęła z podjętego celu. Najpierw scharakteryzowano skalę SIMALTO, a następnie ją skonstruowano na przykładzie usługi, jaką jest obsługa studentów przez dziekanat. Zbudowaną skalę użyto w badaniu ankietowym, którego wyniki posłużyły do wyciągnięcia wniosków w zakresie kształtowania pracy dziekanatu. Na podstawie przeprowadzonego badania wyciągnięto wnioski dotyczące stosowania rozpatrywanej skali. (fragment tekstu)
EN
In this paper we characterized SIMALTO scale by describing its essence, construction and applications. Then with reference to several characteristics of work of dean' office we develop the scale and conduct a survey among students by using it. This allows us to demonstrate the following issues: construction of the scale, a way of data analysis and presentation of results obtained with help of it, drawing practical conclusions coming from results received from the scale. In the ending we tried to point out some advantages and disadvantages of SIMALTO scale.(original abstract)
Twórcy
  • Politechnika Gdańska
Bibliografia
  • A. Sagan, Skale jako podstawowy instrument pomiaru w badaniach satysfakcji i lojalności, w: Analiza satysfakcji i lojalności klientów, StatSoft Polska, Kraków 2003, s. 35-37.
  • P. Hague, Badania marketingowe. Planowanie, metodologia i ocena wyników, Wydawnictwo Helion, Gliwice 2002, s. 165-166.
  • B. Durka, Jak zbadać satysfakcję, "Brief" maj 2001, s. 70-71.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171244183

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.