PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 22 | 19--31
Tytuł artykułu

NewConnect - artematywny system obrotu

Warianty tytułu
Newconnect - An Alternative for Warsaw Stock Exchange
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polski rynek kapitałowy jest już na tyle dojrzały, że pojawiło się na nim spore grono inwestorów skłonnych zaakceptować podwyższone ryzyko w zamian za perspektywę osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków z inwestycji. Tego typu inwestorzy są gotowi wyłożyć pieniądze na projekty we wczesnej fazie rozwoju, licząc się z tym, że nie każde przedsięwzięcie okaże się trafione. Do tej pory w Polsce rozmijały się potrzeby innowacyjnych spółek z krótkim stażem i inwestorów zainteresowanych inwestycjami w ten segment rynku. Brakowało bezpiecznej platformy dokonywania transakcji. Zastrzyk kapitału młodym, dynamicznym firmom, który ma umożliwić im dalszy rozwój, a w przyszłości umożliwić awans do grona dużych, liczących się przedsiębiorstw, zapewnić może propozycja - NewConnect GPW. (research and development - R & D).(abstrakt oryginalny)
EN
New connect was created to aim smali companies, which want to gain capital for their development. NewConnect attracts companies with Iow costs and less restrictive procedures to entcr the market. It makes possible to gain vital capital to companies for their futurę growth, in much easier way than Warsaw Stock Exchange.(original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Francis J.C., Inwestycje. Analiza i zarządzanie, WIG-Press, Warszawa 2000.
  • Jajuga K., Jajuga T., Inwestycje, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1998.
  • Jajuga K., Jajuga T., Jak inwestować w papiery wartościowe. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1993.
  • Tarczyński W., Zwolankowski M., Inżynieria finansowa. Agencja Wydawnicza Placet, Warszawa 1999.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171247437

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.