PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | Public relations jako funkcja zarządzania w organizacjach | 276--285
Tytuł artykułu

Strategie komunikowania organizacji pożytku publicznego z potencjalnymi darczyńcami w kontekście motywacji Polaków przy wyborze organizacji, którym przekazują 1% podatku

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jak pokazują dane upublicznione przez Ministerstwo Finansów, pieniądze z 1% podatku liczone są w setkach PLN złotych. Najbardziej prężne w pozyskiwaniu pieniędzy organizacje co roku zyskują po kilkanaście milionów PLN. W kontekście tego rozwiązania. wzorowanego na węgierskiej instytucji wspierania organizacji pozarządowych częścią podatku obywateli, którym ci dysponują bezpośrednio, wydaje się zasadna analiza prowadzenia przez organizacje pożytku publicznego działań o charakterze informacyjnym i promocyjnym oraz komunikowania się z otoczeniem w celu pozyskiwania pieniędzy z 1% podatku. Powstaje pytanie, jakie działania powinny podejmować organizacje pożytku publicznego, aby skutecznie zabiegać o te pieniądze, jakie narzędzia wykorzystywać do pozyskania potencjalnych darczyńców, jak planować strategie komunikacyjne i promocyjne swoich działań oraz jakie elementy w nich uwzględniać. I wreszcie pojawia się pytanie, czy komunikacja organizacji pożytku publicznego może ograniczyć się tylko do przekazów związanych z konkurowaniem o pieniądze z 1% podatku, czy też powinna zostać osadzona w szerszym kontekście komunikowania idei 1% i związanej z tym kreacji społeczeństwa obywatelskiego.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Bibliografia
  • Gliński P.: Style działań organizacji pozarządowych w Polsce. Grupy interesu, czy pożytku publicznego? Wydawnictwo IFiS PAN, Warszawa 2006.
  • Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności organizacji pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. nr 96, poz. 873 ze zm.)
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171247643

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.