PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 20 | 201--215
Tytuł artykułu

Wybrane zagadnienia w zakresie sprawozdawczości finansowej w Danii

Warianty tytułu
Selected Issues of Financial Reporting in Denmark
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rachunkowość jest dyscypliną, która dostarcza informacje o stanie zasobów majątkowych jednostek gospodarczych, o źródłach ich pochodzenia oraz skutkach finansowych decyzji podejmowanych w przedsiębiorstwie. Rachunkowość dostarcza również informacje o przebiegu procesów gospodarczych i ich wynikach, które po odpowiednim przekształceniu i interpretacji pomagają w ocenie sytuacji finansowej jednostki gospodarczej. W tym celu jest sporządzane zestawienie i pomiar zasobów, wycena, dokumentacja i ujęcie w księgach rachunkowych wszystkich dokonanych operacji gospodarczych. Księgi rachunkowe są podstawą opracowania sprawozdania finansowego, które jest zbiorem informacji o zasobach majątkowych jednostki i źródłach ich finansowania, o efektywności ich zaangażowania w działalność gospodarczą. Sprawozdanie finansowe jest też elementem niezbędnym do przeprowadzenia analizy finansowej na potrzeby podejmowania decyzji. Celem opracowania jest przedstawienie wybranych zagadnień z zakresu sprawozdawczości finansowej w Danii oraz porównanie podstawowych elementów (bilansu, rachunku zysków i strat) sprawozdania finansowego z obowiązującymi elementami sprawozdania finansowego w Polsce.(fragment tekstu)
EN
The article represents a range of issues for financial reporting in Denmark and a comparison of the basic elements (balance sheet, profit and loss account) of the financial elements of the force in the financial statements in Poland (original abstract)
Twórcy
  • Politechnika Koszalińska
Bibliografia
  • Arsregnskabsloven nr 448, 7 Juni 2001.
  • Bogforingsloven jf.lov nr. 1006, 23 December 1998.
  • Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (DzU z 2002 r., nr 76, poz. 694 z późn. zm.).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171248409

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.