PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | 219 Polska po 15 latach - efekty transformacji systemowej | 139--161
Tytuł artykułu

Koszty pracy a wydajność pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych w Polsce : wyniki badań empirycznych

Warianty tytułu
Labour Costs and Labour Productivity in the Polish Industrial Enterprises : Results of Empirical Analyses
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wysokie koszty pracy w Polsce uznawane są za jedną z przyczyn utrzymywania się wysokiego bezrobocia. Ich zmniejszanie podawane jest jako remedium na problem niedostatecznego popytu na pracę zgłaszanego przez przedsiębiorstwa. Dlatego istotne wydaje się podejmowanie wyzwania analizy roli tych kosztów w działalności przedsiębiorstw. Szczególnie ciekawa wydaje się możliwość zbadania zjawiska kształtowania się kosztów pracy z perspektywy mikroekonomicznej. Pozwala ona na wskazanie kierunków zmian struktury kosztów w przedsiębiorstwach oraz wskazać przyczyny zachodzących zjawisk. Niniejsze opracowanie jest prezentacją wyników analiz kształtowania się kosztów pracy, w tym płac, w okresie począwszy od początków transformacji ustrojowej aż do momentu akcesji do Unii Europejskiej w przedsiębiorstwach przemysłowych dokonanej w oparciu o badania empiryczne. (fragment tekstu)
EN
High labour costs in Poland are considered to be one of the reasons of the still high and persistent unemployment. Lowering those costs are commonly believed to be a remedy to insufficient labour demand declared by enterprises. This paper presents results of empirical analyses of the development of labour costs in industrial enterprises. The period covered ranges from the beginning of transition until Poland's accession to the European Union. (original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • http://www.mgip.gov.pl/eGazeta/Archiwum/moim_zdaniem/moim+zdaniem_42.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171250683

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.