PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | nr 12 | 1--22
Tytuł artykułu

Program badań statystycznych statystyki publicznej na 2014 r.

Autorzy
Warianty tytułu
The Program of Statistical Surveys of Official Statistics for 2014
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polska statystyka publiczna dostarcza wiarygodnych, rzetelnych, niezależnych, wysokiej jakości informacji statystycznych na temat stanu i zmian zachodzących w społeczeństwie, gospodarce i środowisku naturalnym, tworzonych według metod naukowych, zgodnie z zasadami Europejskiego Kodeksu Praktyk Statystycznych, odpowiadających potrzebom użytkowników krajowych i międzynarodowych. Zakres tematyki badań jest konsultowany i uzgadniany z organami rządowymi i samorządowymi oraz z organizacjami społecznymi i gospodarczymi. Opiniowanie i ocena zadań programowych jest stałym przedmiotem prac Rady Statystyki. Opracowany przez prezesa GUS projekt Programu badań statystycznych statystyki publicznej (PBSSP) przyjmowany jest przez Radę Statystyki w trybie uchwały, a następnie rekomendowany Radzie Ministrów, która wprowadza go w życie w drodze rozporządzenia. Badania ujmowane w PBSSP, jak i inne prowadzone prace niezbędne do realizacji planowanych zadań, są finansowane z budżetu państwa. (fragment tekstu)
EN
The paper presents the research plans of official statistics prepared in close cooperation with government agencies, local government units, as well as business, social and trade union organizations. The primary criterion for the prepa-ration of the program was to provide the continuous observation of the socio--economic situation of the country. The proposed surveys will provide information to obtain analyzes and current estimations, designed to forecast trends and historical and international comparisons. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
1--22
Opis fizyczny
Twórcy
  • Główny Urząd Statystyczny, Warszawa
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171251777

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.