PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 36 | 202--206
Tytuł artykułu

Przekroje analizy układów outsourcingowych

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Układy outsourcingowe, sieci, grona, dystrykty przemysłowe są bardzo wdzięcznymi rozwiązaniami problemów związanych z poszukiwaniem sposobów na zwiększenie elastyczności funkcjonowania przedsiębiorstw. W naukach zarządzania w ostatnich latach nowe koncepcje pojawiają się prawie że w postępie geometrycznym, wiele z tych koncepcji to tylko przejściowe mody, wiele z nich jest efektem działania metody reszt, wiele pojawia się zgodnie z fazami cyklu rozwoju gospodarczego, a jeszcze inne są tylko wynikiem agresywnych kampanii marketingowych przedsiębiorstw konsultingowych. Jak sobie radzić z takim zalewem praw naukowych. Według K. Poppera logika odkrycia naukowego polega na określeniu problemu badawczego, następnie na wysunięciu hipotezy jego rozwiązania, a na koniec na poddaniu tego rozwiązania ostrej krytyce falsyfikacji. Proces taki prowadzi do pojawienia się nowego problemu i cykl w ten sposób się powtarza. Zatem jednym z celów nauki i badań naukowych jest ciągłe weryfikowanie kolejnych odkryć. Między innymi te powody zadecydowały o wyborze układów outsourcingowych jako przedmiotu prowadzenia badań, których celem naukowym będzie poznanie, zrozumienie i wyjaśnienie zjawisk rządzących takimi układami, ze szczególnym ukierunkowaniem na problemy organizacji takich układów i zarządzania takimi układami, być może także badań, które by zweryfikowały istniejące w literaturze poglądy na temat sprawności tego typu układów. Natomiast celem prezentowanego artykułu jest przedstawienie koncepcji badań organizacji i zarządzania układami outsourcingowymi. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
202--206
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Krzyżanowski L., O podstawach kierowania organizacjami inaczej, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1999.
  • Niemczyk J., Analogie w naukach zarządzania, "Organizacja i Kierowanie" 2002, nr 3.
  • Niemczyk J., Sieć jako obiekt badań w naukach zarządzania, w: Management - Forum 2020, red. K. Krzakiewicz, Sz. Cyfert, Wyd. AE w Poznaniu, Poznań 2003.
  • Niemczyk J., Układy outsourcingowe, w: Materiały z Konferencji Naukowej - Zarządzanie firmą w społeczeństwie informacyjnym, red. A. Stabryła, Wyd. AE w Krakowie, Kraków 2002.
  • Popper K., Logika odbycia naukowego, PWN, Warszawa 1977.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171251977

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.