PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Inwestycje i nieruchomości we współczesnej gospodarce : księga jubileuszowa prof. zw. dr hab. Haliny Henzel | 189--199
Tytuł artykułu

Nowa ekonomia, rozwój miast i inwestycje mieszkaniowe

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rewolucja technologiczna, era digitalizacji, zmienia praktykę działania gospodarczego, sposób zachowywania się firm na rynku, który na skutek globalizacji też się zasadniczo zmienia. Wymaga to od naukowców ogarnięcia i uogólnienia dostrzegalnych zmian także w postaci zmiany teoretycznych poglądów. Teoria w naukach ekonomicznych jest bowiem uogólnieniem zjawisk występujących w praktyce. Zmiany w świecie nas otaczającym są tak wielkie, że zaczęto je określać mianem "nowej ekonomii". Pojęcie "nowa ekonomia" zaczęło być używane stosunkowo niedawno i właściwie nie ma jego precyzyjnej definicji. (...) Nie ulega wątpliwości, że rozprzestrzenianie się (i ciągły rozwój) technologii teleinformatycznych zmienia sposób prowadzenia działalności gospodarczej, zarządzania nią i jej marketingu. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171255147

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.