PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Inwestycje i nieruchomości we współczesnej gospodarce : księga jubileuszowa prof. zw. dr hab. Haliny Henzel | 201--211
Tytuł artykułu

Kierunki rozwoju systemu kształcenia specjalistów obsługi rynku nieruchomości

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem niniejszego opracowania było prześledzenie ewolucji kształcenia związanego z wyceną nieruchomości, począwszy od kursów informacyjnych, poprzez studia podyplomowe, do powstania nowej dyscypliny akademickiej, w ramach której realizowane jest kształcenie oraz prowadzone są badania naukowe. Metody edukacji i szkolenia w tym zakresie także ewoluowały - od wiedzy przekazywanej przez osoby zaangażowane w różne aspekty nieruchomości, do formalnych praktyk zawodowych i w końcu do ciągle udoskonalanej dyscypliny akademickiej w ramach instytucji szkolnictwa wyższego. (...) To, co wydarzyło się w Polsce w ostatnich ponad 20 latach, było związane z rozwojem badań nad teorią i praktyką wyceny. Patrząc z tej perspektywy, można założyć, że w najbliższej przyszłości zaistnieje wzorem "krajów zachodnich" konwergencja teorii wyceny nieruchomości i jej zastosowania. Rozwój ten dużo zawdzięcza wkładowi naukowców z wielu uczelni i z różnych dziedzin. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Bibliografia
  • Vandell K.D. : Expanding the academic discipline of real estate valuation. "Journal of Property Investment and Finance", 2007, Vol. 25, No. 5.
  • Wagner C. : The Appraiser's Role in Today's Real Estate Transaction 2011, www.wagnerappraisal.com.
  • Witryna internetowa Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, www.wgigp.uwm.edu.pl.
  • Źróbek R., Kucharska-Stasiak E., Więckowicz Z., Źróbek S. : Baza edukacyjna i szkoleniowa związana ze zdobywaniem uprawnień zawodowych z zakresu szacowania nieruchomości i racjonalnego gospodarowania nieruchomościami. Zadanie badawcze : "Polityka, strategia oraz legislacja w zakresie gospodarki nieruchomościami". Olsztyn 1995 (maszynopis).
  • Źróbek S., Źróbek R. : Wybrane aspekty rozwoju nieruchomości w kontekście instytucjonalnego rynku. "Studia i Materiały Towarzystwa Naukowego Nieruchomości", 2006, Vol. 1-4, No. 1.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171255151

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.