PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | nr 104 Europejska przestrzeń komunikacji elektronicznej. T. 1 | 34--43
Tytuł artykułu

Znaczenie komunikacji elektronicznej w parametryzacji kosztów ryzyka w procesach logistycznych

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Importance of Electronic Communications in Cost Risk Parameterization of Logistics Processes
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednym z kluczowych procesów, który towarzyszy wszystkim innym procesom realizowanym w przedsiębiorstwie, jest przepływ informacji. Od tempa i precyzji przekazania informacji zależy jakość i ilość produkowanych wyników procesów. Należy zauważyć coraz wyraźniejsze przejście od gospodarki industrialnej,w której podstawową wartością ekonomiczną jest produkt jako dobro materialne, do gospodarki informacyjnej, w której podstawową wartością ekonomiczną staje się informacja i jak najszybszy dostęp do niej. Oznacza to niespotykany dotąd wzrost znaczenia dóbr niematerialnych w obrocie gospodarczym. Stają się one nadrzędną wartością, również w znaczeniu ekonomicznym, dla rodzącego się społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy.(fragment tekstu)
EN
The study shows the importance of proper identification of risk costs resulting from the presence of risk factors in the process of information concerning the logistics processes. Based on research carried out shows the difference in total costs and actual costs. The influence of the research on decision-making in manufacturing companies.(original abstract)
Słowa kluczowe
PL
EN
Twórcy
  • Politechnika Opolska
Bibliografia
  • Cisek R.: Dobra informacyjne w komunikacji elektronicznej,www.nowemedia.org.pl
  • Kulińska E.: Ocena wpływu logistycznej struktury horyzontalnej na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych, Wydawnictwo Politechniki Warszawskiej,Warszawa 2003.
  • Kulińska E.: Aksjologiczny wymiar zarządzania ryzykiem procesów logistycznych.Modele i eksperymenty ekonomiczne, Oficyna Wydawnicza Politechniki Opolskiej,Opole 2011
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171261185

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.