PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 87 Gospodarka elektroniczna: wyzwania rozwojowe. T. 1 | 271--278
Tytuł artykułu

Znaczenie portali społecznościowych w społeczeństwie informacyjnym

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Role Of Social Networks In The Information Society
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W latach 2005-2010 liczba gospodarstw domowych posiadających dostęp do Internetu wzrosła w Polsce dwukrotnie, z 30% w 2005 roku do 63% w 2010. Dostępność do Internetu w Polsce jest wysoka, mimo iż nadal pozostaje poniżej średniej w krajach Unii Europejskiej, gdzie dostęp do Internetu ma 70% gospodarstw domowych1. Stosowanie Internetu stało się codziennością nie tylko w życiu osób prywatnych, ale także w działalności przedsiębiorstw i administracji publicznej. W konsekwencji możemy mówić o społeczeństwie informacyjnym, w dużym stopniu ukształtowanym przez rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnej, w tym przez Internet. Internet daje swoim użytkownikom wiele możliwości, pozwalając internautom na przykład na tworzenie wirtualnych społeczności, których celem jest m.in. dzielenie się opiniami, informacjami i wiedzą poprzez przekazywanie treści w różnych formach. Celem referatu jest analiza znaczenia portali społecznościowych w społeczeństwie informacyjnym w oparciu o dane o charakterze wtórnym pokazujące rozwój tych serwisów oraz wyniki własnych badań empirycznych przeprowadzonych wśród studentów Politechniki Łódzkiej. (abstrakt oryginalny)
EN
The objective of this paper is to analyze the role of social networks in the information society. The paper presents the reflections based on secondary data which present the development of the social networks in Poland and in Europe and the results of own empirical research conducted among the students of Technical University of Lodz. (original abstract)
Twórcy
 • Politechnika Łódzka
Bibliografia
 • Dubrawski R., Kiedy upadnie Facebook?, "Gazeta Wyborcza", 4.12.2011, http://komputerwfirmie.gazeta.pl/itbiznes/1,54790,10757513,Kiedy_upadnie_F ace book_.html
 • Grębosz M., E-konsument a portale społecznościowe, "Handel Wewnętrzny" 2011, wrzesień-październik, cz. 3.
 • Laskowski M., Problematyka budowy serwisu społecznościowego na przykładzie projektu lokalnego portalu kulturalnego - studium przypadku, "Scientific Bulletin of Chełm", Section of Mathematics and Computer Science 2008, No. 1.
 • Mazurek-Łopacińska K., Uczestnictwo w portalach społecznościowych w kontekście zmian zachodzących w konsumpcji i stylu życia Polaków, "Handel Wewnętrzny" 2011, wrzesień-październik, cz. 3.
 • Pliszka S., Popularność serwisów społecznościowych w Europie, http://www.internetstats.pl/index.php/2010/10/popularnosc- serwisowspolecznosciowych- w-europie
 • Smektała T., Public relations w Internecie, Astrum, Warszawa 2006.
 • http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home/.
 • http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,55402,10823188,Nk_pl_najmocniejsz a_ polska_marka_uslugowa_w_2011_roku.html.
 • http://www.internetstandard.pl
 • http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/internauci-najbardziej-angazuja-sie- wportale- spolecznosciowe
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171262861

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.