PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2013 | 310--324
Tytuł artykułu

Zarządzanie technologią informacyjną i bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego w bankach, w świetle Rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zarządzanie technologią informatyczną i związanym z nią bezpieczeństwem jest w bankach jednym z najistotniejszych elementów gwarantujących bezpieczeństwo środków i transakcji. W celu wskazania bankom pożądanych standardów Komisja Nadzoru Finansowego wydała Rekomendację D zawierającą wiążące zalecenia dotyczące tej dziedziny. W opracowaniu przedstawiono zawarte w rekomendacji wybrane z punktu widzenia zarządzania projektami informatycznymi zasady zarządzania technologią informacyjną i bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego w odniesieniu do powszechnie przyjętych standardów zarządzania projektami i infrastrukturą informatyczną. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Bibliografia
  • Flasiński M., Zarządzanie projektami informatycznymi, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2007.
  • Komisja Nadzoru Finansowego, Rekomendacja D, dotycząca zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach, http://www.knf.gov.pl/Images/Rekomendacja_D_8_01_13_uchwala_7_tcm75-33016.pdf (10.05.2013).
  • Szyjewski Z., Zarządzanie projektami informatycznymi: Metodyka tworzenia systemów informatycznych, Placet, Warszawa 2001.
  • Szyjewski Z., Metodyki zarządzania projektami informatycznymi, Placet, Warszawa 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171263101

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.