PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 97 Przedsiębiorczość szansą rozwoju regionu. T. 1, Polityka wsparcia i kreowania przedsiębiorczości | 243--253
Tytuł artykułu

Wspieranie innowacji i przedsiębiorczości w ramach zintegrowanego programu operacyjnego rozwoju regionalnego na Pomorzu Zachodnim w latach 2004-2006

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Współcześnie następuje reorientacja polityki regionalnej, która coraz częściej jest ukierunkowana na wzmacnianie konkurencyjności i potencjału rozwoju w regionach, wyzwalanie endogenicznych czynników rozwoju oraz umacnianie regionalnej i lokalnej innowacyjności. Innowacje, również w regionach, powstają dzięki kojarzeniu informacji z wiedzą i przekształcaniu ich w nowe produkty, usługi, rozwiązania organizacyjne lub rynkowe. Różne podmioty w regionach powinny efektywnie i skutecznie gospodarować i zarządzać wiedzą. Należy zwrócić uwagę na znaczenie wiedzy jako zasobu i czynnika rozwoju społeczno-gospodarczego. Środki finansowe w ramach ZPORR w obszarze wspierania przedsiębiorczości rozdysponowano w ramach działań: 2.5. Promocja przedsiębiorczości; 2.6. Regionalne strategie innowacyjne i transfer wiedzy; realizowanych w ramach priorytetu II. Wzmocnienie zasobów ludzkich w regionach oraz działania 3.4. Mikroprzedsiębiorstwa, realizowanego w ramach Priorytetu III. Rozwój lokalny.(fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Niedzielski P., Jaźwiński I., Polityka regionalna i innowacje w rozwoju społeczno-gospodarczym województwa zachodniopomorskiego, w: Wiedza i innowacje w rozwoju polskich regionów: siły motoryczne i bariery, red. S. Pangsy-Kania, Sopot 2007.
  • Końcowe sprawozdanie z realizacji programu w województwie zachodniopomorskim, K/ZPORR/32, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki 2009.
  • Meyer Z., Samorząd terytorialny w zintegrowanej Europie, Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego nr 526, Ekonomiczne Problemy Usług nr 29, Uniwersytet Szczeciński, Szczecin 2009.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171263165

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.