PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 82 Popyt turystyczny: zagadnienia podstawowe | 139--151
Tytuł artykułu

Popyt na usługi noclegowe świadczone w basenie Morza Bałtyckiego na tle popytu na usługi turystyczne w Unii Europejskiej

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Demand for Accommodation in the Baltic Sea Area Against Tourist Demand for Services in European Union
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Unia Europejska jest organizacją zrzeszającą państwa o zróżnicowanym poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego. Przekłada się to zarówno na poziom życia obywateli poszczególnych państw, jak i poziom infrastruktury, w tym turystycznej. Jednak w przypadku turystyki czynnikiem silnie determinującym miejsce wypoczynku są również warunki klimatyczne i walory przyrodnicze. Stąd proste przełożenie rozwoju społeczno-gospodarczego na popyt na usługi turystyczne danego kraju nie jest ani możliwe, ani oczywiste. Państwa basenu Morza Bałtyckiego w pełni oddają zróżnicowanie charakteryzujące Unię. Rozwinięte wybrzeże północno-wschodnie wraz z rozwijającymi się krajami południowo-zachodniego wybrzeża kreują ofertę turystyczną, która trafia w wymagania turystów. Głównym celem niniejszego artykułu jest charakterystyka i ocena popytu na usługi noclegowe świadczone w tym regionie na tle popytu na usługi turystyczne w Unii Europejskiej.(fragment tekstu)
EN
This paper assesses the EU's tourism demand with particular emphasis on countries around the Baltic Sea. Data are provided by Eurostat. In the first part, some selected features of tourism demand in EU are described. Some regularity and deviation from them are pointed out and defined. In the second part, tourism demand in the Baltic Sea Area is described by chosen aspects (excluding Russia, due to the lack of statistical data).(original abstract)
Twórcy
  • Akademia Morska w Gdyni
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171263265

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.