PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | nr 10 | 45--55
Tytuł artykułu

Analiza wykorzystania modeli optymalizacji środków pieniężnych i papierów wartościowych Millera-Orra w warunkach gospodarki rynkowej

Autorzy
Warianty tytułu
Miller-Orr's Money and Securities Optimalisation Models - an Analysis of their Application in the Polish Economy
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule omówiono problemy wdrożenia do praktyki polskiej podstawowych stochastycznych modeli zarządzania środkami pieniężnymi i papierami wartościowymi, a mianowicie modeli Millera-Orra. Analiza postaci i założeń modeli wykazała konieczność ich uzupełnienia formułą minimalnego okresu inwestycji w przypadku, gdy koszty opłat brokerskich są zmienne. Wahania poziomu płynności portfela, w którego składzie znajdują się akcje, wymagają zwiększenia rezerw tych papierów. Do dalszego zwiększenia inwestycji w papiery wartościowe przy zachowaniu warunku optymalności konieczna jest analiza skutków zmiany parametrów kontrolnych modeli. W artykule rozważano także wpływ czynnika czasu na wartości tych parametrów. Zaproponowane rozwiązania powinny umożliwić wdrożenie modeli Millera-Orra do praktyki polskiej. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
45--55
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171263731

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.