PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 27 | 477--487
Tytuł artykułu

Unijna gospodarka w świetle prawodawstwa wspólnotowego - znaczenie i wpływ dyrektyw MIFID na kształt i funkcjonowanie rynku finansowego w Polsce

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
EU's Economy Determines by European Community Law - MIFID's Importance and Impact on Polish Financial Market
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wspólnotowy rynek usług finansowych zmaga się od 2007 roku z harmonizacją działań w postaci implementacji dyrektyw MIFID. Dla Polski jest to szczególne wyzwanie, ponieważ od kilku miesięcy obowiązują nowe przepisy, które zmieniają percepcję w podejściu do sprzedaży produktów inwestycyjnych. Autor przedstawia genezę projektu, jego cele razem z tłem w postaci prawnych zagadnień. Ostatnia część poświęcona jest praktycznym aspektom funkcjonowania MIFID oraz konkluzjom na temat wdrożenia powyższych regulacji.(abstrakt oryginalny)
EN
Markets in Financial Instruments Directive - is a European Directive, to be implemented in 2007 in the European Economic Area. MIFID's primary objectives are protection of investors, fostering further competition in the financial services industry and increased market transparency. MIFID concerns almost all financial instruments and investment services. From beginning to implementation and conclusions.(original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • K. Żelazek, Wyższy standard usług i ochrona interesów inwestora, "Rzeczpospolita", 30.10.2007.
  • A. Makowiecki, Połowa doradców bankowych nie informuje o ryzyku inwestycyjnym, "Gazeta Prawna", 29.10.2009 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171264595

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.