PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | nr 4 | 166--169
Tytuł artykułu

Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model dojrzałości projektowej organizacji

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedsiębiorstwo, chcąc uzyskać przewagę konkurencyjną, musi w odpowiedni sposób nią zarządzać. Nie wystarczy tylko nabywać wiedzę. Ważnymi etapami jest również dzielenie się nią między pracownikami, zatrzymywanie jej w przedsiębiorstwie oraz zastosowanie jej w jego działalności. Następnym kluczowym czynnikiem sukcesu jest systematyczne podejmowanie przez przedsiębiorstwo działań innowacyjnych we wszystkich jego obszarach. Taki sposób postępowania zapewni przedsiębiorstwu nie tylko uzyskanie przewagi konkurencyjnej, lecz także to, że będzie ona trwała. Łatwość dostosowania się do zmieniającego się otoczenia jest konsekwencją wdrażania w przedsiębiorstwie koncepcji zarządzania projektami, która zapewnia elastyczność.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
166--169
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Gdański
Bibliografia
  • Szpitter A. A., Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model dojrzałości projektowej organizacji, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2013, s. 9.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171264939

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.