PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2002 | nr 11-12 | 18--25
Tytuł artykułu

Bezpieczne i zdrowe miejsca pracy - szanse i zagrożenia związane z wdrażaniem dyrektyw UE w zakresie BHP

Warianty tytułu
Safe and Healthy Work Places - Opportunities and Threats Related to the Implementation of EU Directives on Occupational Health and Safety
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Analizując wymagania zawarte w dyrektywach regulujących zagadnienia zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia pracowników, szczególną uwagę należy zwrócić na dyrektywę nr 89/391/EWG z 12.06.1989 r. o wprowadzeniu środków w celu zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy zdrowia pracowników podczas pracy, zwaną dyrektywą ramową. Jest to dyrektywa o podstawowym znaczeniu w kształtowaniu polityki w zakresie ochrony życia i zdrowia pracowników, ponieważ reguluje, podobnie jak konwencja nr 155 MOP podstawowe prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia. Bardzo duże znaczenie nadano prewencji, a szczególnie eliminowaniu i ograniczaniu ryzyka zawodowego występującego w miejscu pracy. Wskazano także działania, jakie należy przedsięwziąć w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i zdrowia pracownikom. W szczególności są to: zapobieganie ryzyku zawodowemu, informowanie o nim i szkolenie pracowników dla ułatwienia im unikania bądź ograniczania ryzyka oraz zapewnienie odpowiednich środków ochrony i właściwej organizacji pracy. Dyrektywa ramowa kładzie szczególny nacisk na efektywne uczestnictwo pracowników we wszystkich etapach zapobiegania ryzyku zawodowemu. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
18--25
Opis fizyczny
Twórcy
  • Centralny Instytut Ochrony Pracy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171266151

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.