PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 13 Informatyka w zarządzaniu | 179--183
Tytuł artykułu

Funkcje informatyki ekonomicznej w rozwoju systemów informacyjnych przedsiębiorstw

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł przedstawia osobiste refleksje autora na temat dotychczasowych zastosowań informatycznych w zarządzaniu przedsiębiorstwem z perspektywy własnych doświadczeń. Autor przytacza opinie menedżerów jednostek, które zainwestowały środki finansowe w informatyzację swoich jednostek. Autor podkreśla konieczność długofalowej współpracy nauki z podmiotami gospodarczymi w obszarze doskonalenia organizacji i struktury systemów informacyjnych.
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Wierzbicki T., Depa E.: Problemy rewolucji mikrokomputerowej w rachunkowości. Problemy budowy i realizacji systemów informatycznych zarządzania. Prace Instytutu Cybernetyki Ekonomicznej i Informatyki Uniwersytetu Szczecińskiego nr 16, Szczecin, 1989.
  • Sorter G.H., An "Events" Approach to Basic Accounting Review, January 1969.
  • Depa E.: Rachunkowość zdarzeniowa w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa. Materiały na ogólnopolską konferencję naukową i szkołę letnią katedr i zakładów rachunkowości i informatyki na temat: "Współczesne problemy rachunkowości i informatyki", Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Katowice. 1989.
  • Depa E.: Ustawowe wymagania wobec funkcji prowadzenia ksiąg rachunkowych w środowisku informatycznym, Materiały na pierwszą konferencję PTI pt. "Norma zawodowa systemów informatycznych F-K", Polskie Towarzystwo Informatyczne, Warszawa, 1997.
  • Stępniewski J.: Nowe spojrzenie na system księgowości wspomagany komputerem, materiały na XXIII Konferencję INFRA 98, SKwP O/O w Szczecinie, Kołobrzeg 1998.
  • Depa E.: Kierunki rozwoju rachunkowości zdarzeniowej, Materiały na XXII Konferencję INFRA'98, SKwP O/O w Szczecinie, Kołobrzeg, 1998.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171272141

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.