PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 13 Informatyka w zarządzaniu | 215--225
Tytuł artykułu

Stymulatory dynamicznego rozwoju akademickiej informatyki ekonomicznej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Opracowanie jest poświęcone wytypowaniu i przanalizowaniu podstawowych uwarunkowań dynamicznego rozwoju akademickiej informatyki ekonomicznej. Dogodnym punktem wyjścia do rozważań wydaje się przypomnienie pewnych zdarzeń i ustaleń środowiskowych, które w zasadniczy sposób przyczyniły się do powstania i utrwalenia obecnego wizerunku tej dziedziny. (...) wytypujemny i omówimy hasłowo najważniejsze czynniki wpływające na pożądane tempo i skalę rozwoju informatyki ekonomicznej w środowisku akademickim. Charakterystyki dokonamy według następującego wzorca: kolejno poszczególne sfery (edukacja, naukowa), ideowa, ekonomiczna), a w każdej z nich najpierw czynnik wewnętrzny, a potem - powiązany z nim - czynnik zewnętrzny. (...) W podsumowaniu rozważań poświęconych ustaleniu, przeanalizowaniu i ocenie znaczenia ogólnych i szczegółowych czynników pozytywnie bodźcujących rozwój informatyki ekonomicznej, jako dziedziny dydaktyki i badań naukowych na poziomie akademickim, sformułujemy kardynalne warunki rozwoju dynamicznego. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Łukasik-Makowska B., Niedzielska E.: Stymulatory i hamulce agresywnego rozwoju krajowej informatyki. [w:] Materiały konferencyjne: "Stymulacyjna funkcja rachunkowości i informatyki w podnoszeniu efektywności gospodarowania". Kraków - Bukowina Tatrzańska. Wyd. Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce 1985.
  • Informatyka ekonomiczna. Red. E. Niedzielska, Wrocław, Akademia Ekonomiczna 1998.
  • Niedzielska E.: Zmierzch czy nowa epoka rozwoju akademickiej informatyki ekonomicznej? "Informatyka" 1994 nr 7.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171272355

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.