PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Projekty lokalne i regionalne - współpraca : nauka - biznes - samorząd. Przykłady i studia przypadków | 155--170
Tytuł artykułu

Projekt SIBZZ i jego wpływ na wypracowanie podejścia do zarządzania projektami w Bibliotece Śląskiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Opracowanie przedstawia opis przebiegu realizacji projektu "Śląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych". Projekt ten był dla Biblioteki Śląskiej kluczowym zarówno ze względu na aspekt finansowy (około 40% rocznego budżetu instytucji, największy projekt od 1998 roku), jak również na efekty. Zrealizowanie projektu pozwala Bibliotece Śląskiej na zachowanie i umocnienie wiodącej pozycji w zakresie rozwiązań dotyczących bibliotek cyfrowych. Podczas realizacji przedsięwzięcia napotkano na wiele problemów, które doprowadziły nawet do przedłożenia wniosku o rezygnację z dofinansowania UE. Jednak wdrożone działania naprawcze pozwoliły zarówno na ukończenie projektu, jak również na wypracowanie rozwiązań i rekomendacji dotyczących modelu zarządzania projektami w instytucjach kultury oraz podejścia do zagrożonych projektów. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Bibliografia
  • PRINCE2 - Skuteczne zarządzanie projektami, TSO@Blackwell i inni akredytowani agenci, TSO, Ireland 2010.
  • Cooper D.F., Grey S., Raymond G., Walker P., Project Risk Management Guidelines, Managing Risk in Large Projects and Complex Procurements, John Wiley & Sons Ltd, Chichester 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171273181

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.