PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Przekształcenia i restrukturyzacja przedsiębiorstw w sprawozdawczości finansowej | 25--44
Tytuł artykułu

Sprawozdawczość finansowa w trakcie postępowania upadłościowego przedsiębiorcy

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem naukowym opracowania jest identyfikacja niezbędnych procedur i operacji w dokonywanych procesach przekształceniowych i restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw w celu poprawnego ujęcia tych zdarzeń w sprawozdaniach finansowych. Uwzględnione będą tylko tego rodzaju przekształcenia i procesy restrukturyzacyjne, które wymagają szczególnego podejścia metodycznego dla odzwierciedlenia ich w sprawozdaniach finansowych. Zasadność podjęcia przedmiotowych badań wynika stąd, że zarówno polskie regulacje prawne w zakresie rachunkowości, jak i międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej nie rozwijają tych kwestii merytorycznych, bardzo skąpa jest także literatura z tego zakresu. Tymczasem w realnej polskiej gospodarce dokonuje się wiele przekształceń podmiotów gospodarczych, mają miejsce coraz liczniejsze procesy restrukturyzacyjne całych przedsiębiorstw. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Bibliografia
  • Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Dz.U. nr 184, poz. 1539.
  • Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Część A. IASCF, London, tłumaczenie polskie: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warszawa 2011.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171273185

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.