PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | z. nr 9 Problemy globalizacji i regionalizacji. Cz. 2 | 217--231
Tytuł artykułu

Czynniki sprzyjające rozwojowi województwa łódzkiego

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Factors Favourable for Development of Łódzkie Voivodeship
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Województwo łódzkie jest jednym z szesnastu regionów, jakie zostały wyodrębnione na obszarze Polski od 1 stycznia 1999 r. Położone jest w centrum Polski, czego wyrazem jest między innymi geometryczny środek naszego kraju, który znajduje się w okolicach miejscowości Piątek w powiecie łęczyckim. Jako jedno z pięciu województw nie ma bezpośredniego dostępu do granic naszego państwa. Po latach stagnacji woj. łódzkie znów zaczyna liczyć się na przemysłowej mapie Polski. To zasługa m.in. centralnego położenia regionu. To wyjątkowe usytuowanie powoduje, że na terenie regionu, w pobliżu miasta Stryków, powstaje skrzyżowanie dwóch największych autostrad przebiegających w niedalekiej przyszłości przez Polskę. Będzie tu krzyżować się autostrada północ-południe z autostradą wschód-zachód.
EN
The next few years is going to be very importent for city of Lodz. Plauned, systemetic and coordinated acting in the whole procince is nesesary for upgreding the rating of region, socilties condition of living, lokalisation and finally for meling investers to come. Lang term policy with clear targets is the baris of acting. This is a quatantee of ability to reaction for changment of Poland's and werld's economic situation. Hareover as a priority should be treated caucelling development obstedes. This is necessery for maling region importend fpr country and also Europe accarding to economic and society changemts. (original abstract)
Twórcy
autor
  • Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi
  • Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi
Bibliografia
  • Biuletyn województwa, GUS, Łódź 2004.
  • Kwiatkowscy W. E., Determinanty pozycji konkurencyjnej polskiej gospodarki, materiały konferencyjne, maj 2005, SWSPiZ Łódź.
  • Rocznik Statystyczny lat 1999-2005, GUS, Warszawa.
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 1997.
  • Wojewódzki Rocznik Statystyczny 2004, GUS, Warszawa.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171275701

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.