PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | nr 2 (28) | 139--144
Tytuł artykułu

Zachowania innowacyjne w pracy : wybrane zagadnienia teoretyczne i praktyczne, Autor: Agnieszka Wojtczuk-Turek, Wydawnictwo: Difin, Warszawa 2012 : [recenzja]

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W ostatnich latach można zaobserwować stopniowe zmiany w kierunku rozwoju zarządzania zasobami ludzkimi w skali globalnej. Nie tak dawno wśród osób zajmujących się tematem zarządzania zasobami ludzkimi dominował pogląd, że najlepszym modelem przedsiębiorstwa, które wygrywa przewagi konkurencyjne na rynku jest organizacja "ucząca się". Organizacja taka stawia sobie za cel gromadzenie wiedzy w przedsiębiorstwie poprzez inwestowanie w edukację oraz promowanie pracowników o największym potencjale rozwojowym. W pracy pani Agnieszki Wojtczuk-Turek pt.: "Zachowania innowacyjne w pracy - wybrane zagadnienia teoretyczne i praktyczne" autorka stawia tezę, że pojawił się trend świadczący o tym, że organizacja "ucząca się" stopniowo przekształca się w organizację innowacyjną. O wartości innowacji dla firm oraz całego rynku w erze postprzemysłowej nie trzeba nikogo przekonywać, wystarczy wspomnieć takie firmy jak Apple, Google czy Toyota. Nie jest również tajemnicą, że firma, która dziś odniosła sukces jutro może być w poważnych tarapatach, gdyż dała się wyprzedzić innowacyjnemu konkurentowi tak jak Nokia, która przespała pojawienie się smartfonów. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
139--144
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171276451

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.